כצעד ראשון להבנת החשיבות של נהיגה זהירה, חשוב להכיר את העבירות התעבורה הנפוצות ביותר בכבישי ישראל ואת העונשים הצפויים במקרה של הרשעה ובכך נוכל להימנע מהתנהגות פוגענית ולתרום לבטיחות הכבישים לטובת כולנו.


אם ישארו לכם שאלות אחרי הקראה תוכלו ליצור קשר עם עורך דין תעבורה בתל אביב שלנו בטלפון 03-5747211.


סוגי עבירות תנועה


במאמר זה נסקור את עבירות התעבורה הנפוצות והעונשים בהם.


עבירות מהירות.


נהיגה במהירות מופרזת - זוהי העבירה השכיחה ביותר ובעלת השלכות חמורות. העונש נקבע לפי מידת החריגה ממגבלת המהירות ותנאי הדרך, אך יכול לכלול קנסות כבדים, פסילת רישיון ארוכת טווח ואף מאסר במקרי קיצון. חשוב לציית בקפדנות לתמרורי המהירות בדרכים שונות. סיכון חיי אדם בנהיגה פרועה - מדובר בחציית קו אדום בוטה המסכנת חיים. העונש כולל עד 20 שנות מאסר במקרים חמורים.עבירות אלכוהול וסמים


נהיגה תחת השפעת אלכוהול - זוהי עבירה חמורה שעלולה לגרום לתאונות קטלניות. העונשים נעים מקנסות קלים ועד מאסר ממושך, בהתאם לרמת השכרות ונסיבות המקרה. נהיגה תחת השפעת סמים אסורים - גם השפעת סמים פוגעת ביכולת הריכוז והשיפוט של הנהג ומסכנת את הבטיחות בדרכים. העונשים דומים לאלו על נהיגה בשכרות.


עבירות הקשורות לטלפונים ניידים


עבירת שימוש בטלפון סלולרי בזמן נהיגה – כידוע אסור להחזיק ולהשתמש בטלפון הנייד ללא דיבורית. עבירה זאת היא עבירה שכיחה מאוד המסכנת הן את הנהג עצמו והן משתמשי הדרך האחרים. העונש על שימוש בנייד הוא קנס כספי.


עבירות חניה ותנועה


אי ציות לתמרורים - התעלמות מאיסורי עצירה או תמרורים מגבילי מהירות ותנועה מהווה עבירה בטיחותית. הקנסות על כך משמעותיים.


אי מתן זכות קדימה – אי מתן זכות הקדימה להולכי רגל, רוכבי אופניים וכלי רכב אחרים בצמתים ומעברי חציה - מהווה סכנת חיים ועבירה חמורה.


חניה במקומות אסורים - כדי לשמור על תנועה חלקה ובטוחה, יש להקפיד על כללי החניה השונים ולציית לתמרורים הנושא זה. אי ציות יכול להוביל לקנסות ואף גרירת הרכב.

מה לעשות במקרה של קבלת דו"ח?


לאחר קבלת דו"ח תעבורה, קיימות מספר אופציות שעומדות לפניכם:

  • לשלם את הקנס, דרך זו פשוטה אך מהווה הודאה בעבירה.
  • הגשת ערעור בבית משפט, אם אתם סבורים שהדו"ח שניתן לכם לא היה מוצדק, ניתן להגיש על כך ערעור.
  • היוועצות עם עורך דין תעבורה מומחה, עו"ד מנוסה בתחום עבירות התנועה יוכל לייעץ על הדרך המיטבית לפעולה במקרה הספציפי.


זכרו, הדבר החשוב ביותר הוא בטיחות הכביש והגנה על חיי אדם. נהיגה זהירה, כיבוד חוקי התנועה, חיונית לא רק למניעת דו"חות, אלא גם למניעת תאונות קשות וטרגדיות.


היזהרו, ואל תהססו לפנות לעורכי דין שלנו, התקשרו אלינו 03-5747211!צרו קשר עם עורך דין תעבורה שלנורוצה לקבל ייעוץ ראשוני ללא התחייבות מעו״ד תעבורה שלנו? השאריו פרטים ועורך דין שלנו יצור איתכם קשר.